Jak przebiega proces wykonania licówki i jak długo trwa?

Na czym polega proces wykonania licówki?

Wykonanie licówki porcelanowej zwykle obejmuje dwie wizyty, w odstępie około 3-4 dni. Na pierwszej wizycie lekarz szlifuje ząb, na który będzie wykonywana licówka. Jest to preparacja niezwykle oszczędna i przebiega jedynie w obrębie szkliwa, stąd jest bezbolesna. Po przygotowaniu zęba, stomatolog pobiera wycisk protetyczny, precyzyjnie odwzorowujący opracowany obszar zęba. We współpracy z pacjentem stomatolog ustala kolor przyszłej licówki, następnie wycisk wraz z odpowiednią dokumentacją jest przekazywany do laboratorium protetycznego. Tam technik protetyczny wykonuje porcelanową licówkę - precyzyjnie i indywidualnie dopasowaną do przygotowanego zęba. Pierwszą wizytę kończy wykonanie w gabinecie licówki tymczasowej. Licówka tymczasowa zabezpiecza oszlifowany ząb w czasie niezbędnym do wykonania ostatecznej licówki porcelanowej.
Na drugiej wizycie lekarz dentysta mocuje licówkę porcelanową za pomocą specjalnego kleju. Na tym etapie leczenie jest zakończone.
W przypadku licówek bez szlifowania postępowanie lecznicze również obejmuje dwie wizyty, jednak na pierwszej zęby nie są szlifowane, a jedynie polerowane w celu dokładnego oczyszczenia przed pobraniem wycisku.