Jakie zabiegi powinny poprzedzić wykonanie licówek?

Jakie czynności powinny poprzedzić wykonanie licówek?

Generalną zasadą przed przystąpieniem do jakiejkolwiek formy leczenia protetycznego, w tym również licówek, jest wyleczenie wszystkich ubytków próchnicowych oraz usunięcie kamienia nazębnego. Jeśli stwierdzono braki uzębienia w odcinkach bocznych, powinny one zostać uzupełnione.
Zabiegiem polecanym przed wykonywaniem większej ilości licówek jest wybielanie zębów. Wybielenie wszystkich zębów przed wykonaniem licówek pozwoli na dobór jaśniejszego koloru porcelany, z której zostaną wykonane.
Wybielanie jest szczególnie ważne, jeśli licówki mają pokryć zęby bardzo przebarwione. Z uwagi na fakt, że licówka jest bardzo cienka, a przez to częściowo przezroczysta, w przypadku intensywnych przebarwień, przebarwienia te mogą one prześwitywać. Wybielanie zębów przeprowadzone przed wykonaniem licówek rozjaśnia zęby i pozwala na zastosowanie jaśniejszych licówek, niż byłoby to możliwe bez uprzedniego wybielenia. Często również wybielanie zębów na tyle poprawia sytuację i rozjaśnia zęby, że wykonanie licówek nie jest już konieczne.