Protetyka

Protetyka Grodzisk Mazowiecki Warszawa

Centrum Stomatologii Estetycznej „Estetica” wychodzi naprzeciw wysokim wymaganiom estetycznym, stawianym przez współczesnego pacjenta. Oferujemy pełen zakres nowoczesnej protetyki od rozwiązań prostych, poprzez rekonstrukcje odbudowujące utracone zwarcie, aż po skomplikowane prace na implantach. Również w tej kwestii, jesteśmy w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Prace u nas wykonywane, pozwalają na zastąpienie zniszczonej części zęba najbardziej naturalnie wyglądającym, estetycznym i precyzyjnie wykonanym uzupełnieniem i odbudowę istniejących braków.

Protetyka estetyczna

W przypadku chęci poprawy kosmetyki w zębach przednich, z pomocą przychodzą licówki porcelanowe. Są to cienkie płatki porcelany, przyklejane od strony licowej zęba. Dzięki nim możemy wyeliminować wszystkie estetyczne niedoskonałości, zmieniając kolor, kształt, długość zęba lub odbudowując jego brakujące fragmenty. Porcelana sprawia, że zęby zachowują naturalnie wyglądający połysk i kolor i są nie do odróżnienia od zębów naturalnych.

Korony pełnoceramiczne to najbardziej estetyczne odbudowy zębów zniszczonych, przebarwionych bądź złamanych. Brak podbudowy metalowej sprawia, że światło załamywane na koronach zachowuje się w sposób naturalny, typowy dla własnych zębów. Korony takie dają możliwość odtworzenia cech przezierności szkliwa oraz naturalnych refleksów świetlnych. Dzięki temu finalny efekt pozostaje bez kompromisów- jest nie do odróżnienia od naturalnej korony własnego zęba. Podobnie korony cyrkonowe, które oprócz wysokiej wytrzymałości, charakteryzuje się wysoką przenikalnością świetlną, dzięki czemu uzupełnienia protetyczne zachowują właściwości optyczne naturalnych zębów. Uzupełnienia wykonane na podbudowie z tlenku cyrkonu charakteryzują się wysoką biozgodnością i nie wykazują żadnych objawów alergicznych.

Dla pacjentów wymagających, zamiast tradycyjnych plomb kompozytowych, proponujemy wypełnienia ceramiczne (porcelanowe). Są to tzw. inlaye, onlaye, overlaye. Przygotowywane w laboratorium protetycznym, na podstawie pobranego wcześniej wycisku, ze względu na swoją jednolitą budowę, są znacznie dokładniejsze, a przy tym trwalsze, w porównaniu z typowymi wypełnieniami kompozytowymi. Ze względu na zastosowanie porcelany nie ulegają ścieraniu, jak zwykłe plomby. Dlatego też, w przypadku zębów bardzo zniszczonych, warto rozważyć odbudowę z wykorzystaniem rozwiązań tego typu.

Rekonstrukcje zwarcia

Specjalizujemy się w rekonstrukcjach zaburzonego w wyniku utraty uzębienia zwarcia. Zazwyczaj są to przypadki trudne, o różnym stopniu komplikacji, z zaburzonymi warunkami okluzyjnymi i współistniejącymi problemami ze strony stawów skroniowo-żuchwowych. Aby przywrócić dawne warunki zwarciowe, oferujemy pełen zakres protetyki zarówno klasycznej, jak i nowoczesnej, opartej na światowych systemach implantologicznych. Bazując na wieloletnim doświadczeniu własnym, przeprowadzamy rekonstrukcje zwarcia z wykorzystaniem artykulatora Artex (Girrbach) i łuku twarzowego. Jest to przyrząd służący do rejestracji ułożenia szczęk względem siebie, celem wiernego odtworzenia warunków anatomicznych, panujących w stawach skroniowo-żuchwowych. Używamy go nie tylko przy przeprowadzaniu rekonstrukcji zwarcia, ale standardowo podczas rutynowego leczenia protetycznego. Wspomagając się dodatkowo zdjęciami tomograficznymi (CT) stawów skroniowo-żuchwowych, gwarantujemy pełen sukces w leczeniu nawet najtrudniejszych przypadków.