Chirurgia stomatologiczna Grodzisk Mazowiecki

Wybielanie zębów, licówki, fluoryzacja...

Mając do dyspozycji w pełni wyposażone zaplecze diagnostyczne, jesteśmy dumni z tego, iż możemy zaoferować Państwu  szeroki wachlarz usług z zakresu chirurgii nie tylko stomatologicznej, ale również chirurgii periodontologicznej i impalntologii.

mikroskop endodontyczny

Chirurgia stomatologiczna w Grodzisku Mazowieckim

W naszym Centrum Stomatologii Estetycznej Estetica w Grodzisku Mazowieckim oferujemy zabiegi chirurgii stomatologicznej, które są wykonywane przez doświadczonych chirurgów specjalistów. Wszystkie zabiegi są przez nas wykonywane w miejscowym znieczuleniu. To sprawia, że są one całkowicie bezbolesne. Zapewniamy również profesjonalną diagnostykę radiologiczną podczas całego procesu leczenia. Chirurgia stomatologiczna polega nie tylko na chirurgicznym usuwaniu zębów, których nie udało się uratować za pomocą leczenia zachowawczego, ale również wiele specjalistycznych oraz skomplikowanych usług z zakresu chirurgii stomatologicznej. Warto wśród nich wymienić między innymi: ekstrakcję, czyli usuwanie zębów stałych i mlecznych, chirurgiczne usuwanie zatrzymanych, inaczej niewyrżniętych ósemek, chirurgiczne odsłanianie zębów zatrzymanych, czyli niewyrżniętych, wstawianie implantów ortodontycznych, podcinanie wędzidełek wargi górnej, wargi dolnej oraz języka, resekcję wierzchołka korzenia zęba,  plastykę dziąseł, czyli gingiwoplastykę,  usuwanie torbieli, odbudowy kostne oraz hemisekcję. 

Ekstrakcja zęba polega na usunięciu zęba w znieczuleniu. Wskazaniem do usunięcia zęba jest zaawansowana choroba zęba. Mamy tutaj na myśli próchnicę, której nie da się wyleczyć zachowawczo. Natomiast nieleczona próchnica może wywołać powikłania ogólnoustrojowe. Oferujemy również chirurgiczne usuwanie zatrzymanych, czyli niewyrzniętych ósemek. Zatrzymane zęby to takie, które są całkowicie lub częściowo wykształcone, jednak zatrzymały się w tkance kostnej szczęki albo żuchwy. W jamie ustnej pacjenta są one całkowicie niewidoczne. Jednak nie dają one możliwości prawidłowego funkcjonowania jamy ustnej. Mogą być one przyczyną wad zgryzu oraz stanów zapalnych tkanek miękkich. W naszej ofercie znalazło się również chirurgiczne odsłanianie zębów zatrzymanych, czyli niewyrzniętych. Ten zabieg odnosi się przede wszystkim do kłów. Jednak niestety może on dotyczyć praktycznie wszystkich zębów. Do zatrzymania zębów w kości dochodzi w czasie ich wyrzynania. 

Powody zatrzymania zębów mogą być następujące: nieprawidłowe ułożenie zawiązka zęba, brak miejsca na niego w łuku zębowym, uraz okolicy wyrostka zębodołowego, występowanie zębów dodatkowych, czyli nadliczbowych. Ostatnią przyczyną może być rozszczep wyrostka zębodołowego. W oparciu o zdjęcie rentgenowskie nasz lekarz stomatolog o specjalności chirurgia stomatologiczna ocenia położenie zęba, a później odsłania go chirurgicznie i przykleja do niego zamek ortodontyczny. Następnie za pomocą aparatu stałego, który jest naklejany na zęby pacjenta przy użyciu specjalnych wyciągów elastycznych, chirurg stomatolog wyciąga zatrzymanego zęba na swoje miejsce w łuku zębowym. Cały ten proces jest bardzo długotrwały. Może trwać od trzech miesięcy do nawet roku. W zakres naszych usług wchodzą również implanty ortodontyczne. Są to miniaturowe śruby ortodontyczne o szerokości 0,5-2,5 mm i długości 7-13 mm. Umieszczane są one w wyrostku zębodołowym szczęki oraz żuchwy pomiędzy zębami. Są punktem zaczepienia dla wyciągu ortodontycznego. Jest on łączony bezpośrednio z aparatem stałym, który jest naklejany na zęby pacjenta.

Implanty ortodontyczne dają możliwość precyzyjnego przesuwania zębów w wybranym kierunku. Pomagają one w procesie leczenia wady zgryzu. Ten zabieg jest całkowicie bezbolesny, ponieważ jest wykonywany w znieczuleniu. Implant stomatologiczny może być wytworzony z biokompatybilnych stopów tytanu. W zakres chirurgii stomatologicznej wchodzi również podcinanie wędzidełek wargi dolnej, górnej oraz języka. Z pewnością jest to najbardziej krótkotrwały zabieg, spośród wszystkich tutaj wymienionych. Trwa dosłownie kilka minut i jest całkowicie bezbolesny. Jest wykonywany za pomocą elektrokoagulacyjnego noża chirurgicznego. Dzięki temu w czasie zabiegu nie występuje absolutnie żadne krwawienie. 

Podcięcie wędzidełka wykonywane jest na zlecenie lekarza logopedy logopedy, ortodonty lub stomatologa dziecięcego. Dzięki temu zabiegowi zwiększa się ruchomość wargi dolnej, górnej albo języka, które często są powodem problemów z prawidłową wymową. Dziecko, które ma skrócone wędzidełko języka może mieć problem z wymawianiem głosek dziąsłowych,  takich jak sz, ż, cz, dż – mimo wielu wizyt u logopedy. Oferujemy podcinanie wędzidełka u dzieci od piątego roku życia, bo ten zabieg jest związany z koniecznością podania znieczulenia miejscowego. Można to zrobić pod język albo w wargę. Jest to związanie z potrzebą współpracy dziecka z lekarzem stomatologiem.

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Resekscja zęba polega na odcięciu wierzchołka korzenia zęba. Kawałek ten ma w sobie nieoczyszczoną oraz niewypełnioną część kanału. W czasie zabiegu chirurg usuwa zmiany zapalne tkanek w obrębie wierzchołka oraz zabezpiecza korzeń zęba przed ponownym wystąpieniem stanu zapalnego za pomocą specjalnego cementu MTA. Zabieg jest oczywiście wykonywany w znieczuleniu. Największą zaletą tego zabiegu dla Państwa jest możliwość wyleczenia zęba bez jego usuwania.

Plastyka dziąsła - jak przebiega

Plastyka dziąsła jest zabiegiem korygującym niewłaściwy kształt oraz ich zarys. W przypadku, gdy dziąsła mają niewłaściwy kształt, są niesymetryczne, zasłaniają powierzchnię zębów i tworzą tak zwany dziąsłowy uśmiech, to konieczne jest wykonanie zabiegu korekty linii uśmiechu. Zabieg plastyki dziąseł stosujemy też w odwrotnej sytuacji. Mamy tu na myśli recesję dziąseł, czyli odsłonięcie powierzchni korzenia zęba albo zanik dziąsła. Plastyka dziąsła polega na przeszczepieniu tkanki własnej pacjenta, na przeszczepie dziąsła w miejsce, w którym jest to za mało. Jest to pewien rodzaj autoprzeszczepu. Ten zabieg ma naprawdę bardzo duże szanse powodzenia. Zabieg plastyki dziąseł wykonujemy w znieczuleniu miejscowym.

 

Chirurgia stomatologiczna w Grodzisku - pozostałe zabiegi

To jeszcze nie wszystkie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, które chcielibyśmy tutaj omówić. Proponujemy Państwu również usuwanie torbieli z zatoki szczękowej. W okolicy korzeni zębów w skutek toczących się procesów zapalnych powstają torbiele korzeniowe. Występują one w tkance kostnej szczęki albo żuchwy. Zazwyczaj wykrywamy je w czasie rutynowego badania RTG lub gdy pacjent skarży się na silne dolegliwości bólowe.

Skrócony cennik usług

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants dożywotnia gwarancja!! Periodontolog - sterowana regeneracja kości

Implantolog Grodzisk Mazowiecki – lnajlepsze implanty zębów w Grodzisku