Kompleksowa diagnostyka stanu uzębienia Grodzisk Mazowiecki

Nowoczesne centrum diagnostyczne

W oparciu o nowoczesne centrum diagnostyczne, mając do dyspozycji, poza kamerą wewnątrzustną, jeden z najnowocześniejszych, obecnych na rynku, aparatów cyfrowych RTG (RVG) i tomograficznych 3D, już na pierwszej wizycie jesteśmy w stanie przeprowadzić kompleksową diagnostykę stanu uzębienia, wraz z ustaleniem interdyscyplinarnego, tj. łączącego wszystkie dziedziny stomatologii, planu leczenia. Tak więc już podczas pierwszej wizyty określone zostają wszystkie, indywidualne potrzeby pacjenta, bez potrzeby kierowania go na dodatkowe badania RTG, czy inne konsultacje.

diagnostyka stanu uzębienia

Kompleksowa diagnostyka stanu uzębienia Grodzisk Mazowiecki

Obecnie leczenie stomatologiczne wyróżnia się bardzo wysoką jakością oraz doskonałym komfortem dla pacjentów. Na szczęście długotrwałe, uciążliwe oraz niezwykle bolesne zabiegi można zaliczyć już do przeszłości. Zastąpiliśmy je nowoczesnymi, wydajnymi oraz niezwykle zaawansowanymi technologiami, które w bardzo dużym stopniu usprawniły sam proces leczenia zębów. Sprawiły również, że stało się ono o wiele bardziej skutecznie, niż jeszcze 10 lat temu. Tajemnicą tak doskonałych rezultatów nowoczesnej stomatologii jest kompleksowa diagnostyka stanu uzębienia. Dokładne wykrycie przyczyny problemu oraz sporządzenie kompleksowego planu leczenia w oparciu o wyniki badań, powoduje, że cały proces może być indywidualnie dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Nowoczesna diagnostyka cyfrowa stanu uzębienia

W naszym Centrum Stomatologii Estetycznej Estetica w Grodzisku Mazowieckim dbamy o jak najwyższy komfort pacjentów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych bardzo zabieganych czasach, niezwykle ważne jest to, żeby wszystkie zabiegi stomatologiczne były przeprowadzane bezboleśnie, szybko i profesjonalnie. To stało się dla nas standardem. W naszym gabinecie stomatologicznym stworzyliśmy centrum diagnostyczne, żeby każdy nasz pacjent mógł wykonać wszystkie niezbędne badania w jednym miejscu i w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu skraca się również czas leczenia całej jamy ustnej. Bardzo wygodne dla naszych pacjentów jest to, że po wykonaniu kompleksowej diagnostyki stanu uzębienia otrzymują oni on nas dokładny plan leczenia. To pozwala im nie tylko odpowiednio rozplanować sobie kolejne wizyty, ale również przygotować się do leczenia pod względem finansowym. 

Chcielibyśmy wspomnieć jeszcze o tym, że jeżeli tylko jest taka możliwość, to staramy się wykonać wszystkie niezbędne badania już podczas pierwszej wizyty pacjenta w naszym gabinecie stomatologicznych. Diagnostyka Centrum Stomatologii Estetycznej Estetica w Grodzisku Mazowieckim ma bardzo duże znaczenie, w szczególności, jeżeli chodzi o zaplanowanie całego procesu leczenia. Oferujemy Państwo wykonanie kompleksowych badań, żeby w pełni zobrazować stan zdrowia Państwa jamy ustnej. Dzięki kompleksowej diagnostyce stanu uzębienia możemy zaoferować Państwo indywidualny dobór najbardziej optymalnych metod leczenia oraz dokładne zaplanowanie kolejnych etapów leczenia. Gdy trzymamy się filozofii kompleksowej diagnostyki, która jest przeprowadzana jeszcze przed leczeniem stomatologicznym, to mamy możliwość wykonania jak najbardziej skutecznych zabiegów dentystycznych oraz spełnienia Państwa oczekiwań. 

Zależy nam na tym, żeby każdy pacjent, który opuszcza nasze centrum mógł być dumny ze swojego pięknego i białego uśmiechu. Kompleksowa diagnostyka i kompleksowe leczenie pozwala nam osiągnąć rewelacyjne efekty. Powinni Państwo pamiętać również o tym, że zdrowe zęby są ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. To nie jest tylko i wyłącznie kwestia estetyczna.

Kompleksowa diagnostyka stanu uzębienia - urządzenia diagnostyczne: kamery

Pierwszym z nich jest kamera wewnątrzustna. Jest to niewielkich gabarytów urządzenie, które można znaleźć w naszym gabinecie dentystycznym. Kamera wewnątrzustna jest umieszczana przy fotelu każdego pacjenta. Jest ona wykorzystywana do wykonywania podstawowego przeglądu uzębienia i do kontrolowania postępów w leczeniu. Kamera wewnątrzustna jest wkładana do jamy ustnej pacjenta. Natomiast obraz zębów w bardzo dużym powiększeniu błyskawicznie pojawia się na ekranie. To w wyjątkowo dużym stopniu ułatwia komunikację między lekarzem a pacjentem w czasie wizyty konsultacyjnej. Pacjent dzięki kamerze wewnątrzustnej może zobaczyć, w jakiej kondycji są jego zęby. Dzięki temu naszym pacjentom łatwiej jest zrozumieć, na czym polega problem z jego zębami i w jaki sposób można je wyleczyć. Stomatolog na otrzymanym obrazie może zaprezentować oraz wyjaśnić, na jak będą wyglądały planowane zabiegi dentystyczne. Gdy już zakończy się leczenie, to lekarz stomatolog, może pokazać pacjentowi jego efekty.

Kompleksowa diagnostyka stanu uzębienia - urządzenia diagnostyczne: pantomogram

Drugim bardzo ważnym narzędziem diagnostycznym są zdjęcia panoramiczne. Pantomogram to zdjęcie, które pokazuje struktury kości twarzy oraz zębów pacjenta. Wykonywane jest ono za pomocą specjalnego urządzenia, które  nazywa się pantomograf. Sprzęt używany w naszym gabinecie gwarantuje krótki czas badania i bardzo małą dawkę promieniowania. To sprawia, że wykonanie tego zdjęcia jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia pacjenta. Musi on tylko przez kilkanaście sekund być nieruchomo i zachować pionową postawę ciała. W tym czasie głowica aparatu zatoczy łuk wokół jego głowy. Natomiast lapa wyśle wąską wiązkę RTG, którą rejestruje specjalny czujnik. Obraz jest wyświetlany na ekranie monitora. Natomiast specjalnie opracowany do tego program komputerowy daje dodatkowo możliwość cyfrowej obróbki zdjęcia.

Kompleksowa diagnostyka stanu uzębienia - zdjęcia RTG zębów

W naszej ofercie znajduje się również możliwość wykonania zdjęć RTG zębów. Zdjęcie RTG pojedynczego zęba pokazuje cały ząb razem z korzeniem, kanałami oraz strukturami przylegającymi. Całe badanie jest trwa długo i jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Najczęściej wykonujemy je przed każdym leczeniem zachowawczym oraz kanałowym albo wtedy, gdy pacjent mówi o tym, że odczuwa ból konkretnego zęba. Wykonanie zdjęcia RTG w bardzo dużym stopniu ułatwia przeprowadzenie szczegółowej diagnostyki oraz sprawdzenie stanu zęba. Jest to wyjątkowo ważne badanie w przypadku konieczności przeprowadzenia leczenia kanałowego zęba. Lekarz dentysta dzięki temu badaniu może przekonać się, czy występują dodatkowe, ukryte kanały, jak również zobaczyć, ile dokładnie ich jest i jaki mają one kształty. To sprawia, że lekarz dentysta może bardzo dokładnie wypełnić każdy, pojedynczy kanał, a tym samym skutecznie wyleczyć ząb. Czasami leczenie kanałowe jest jedynym ratunkiem. Badanie RTG umożliwia dokładne zaplanowanie leczenia w taki sposób, żeby w trakcie zabiegu wszystko przebiegło bez żadnych niespodziewanych komplikacji.

Zachęcamy do przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki w naszym Centrum Stomatologii Estetycznej Estetica w Grodzisku Mazowieckim.

Skrócony cennik usług

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants dożywotnia gwarancja!! Periodontolog - sterowana regeneracja kości

Implantolog Grodzisk Mazowiecki – lnajlepsze implanty zębów w Grodzisku