Stomatologia estetyczna Grodzisk Mazowiecki

Wybielanie zębów, licówki, fluoryzacja...

Stomatologia estetyczna to nowopowstała dziedzina stomatologii, zajmująca się szeroko pojętą estetyką uśmiechu. Łączy w sobie elementy wielu specjalności, takich jak stomatologia zachowawcza, protetyka czy ortodoncja. A wszystko to w jednym celu: aby nasz uśmiech był naturalnie piękny. Bo piękny uśmiech to niewątpliwy atut w życiu prywatnym i zawodowym. Zapewnia nam dobre samopoczucie, pozytywną samoocenę i dodaje pewności siebie.

stomatologia warszawa grodzisk mazowiecki

Stomatologia estetyczna w Grodzisku Mazowieckim

Bazując na osiągnięciach różnych dziedzin stomatologii i wieloletnich doświadczeniach własnych zdobytych w gabinecie w Grodzisku Mazowieckim, w odzyskaniu pięknego, a przy tym naturalnego uśmiechu, jesteśmy w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. A narzędzi do dyspozycji mamy wiele, począwszy od prostego zabiegu wybielania zębów, który to już przynosi spektakularny efekt rozjaśnienia uśmiechu. W przypadku zębów mocno przebarwionych, o trudnych kolorach własnych, uciekamy się do licówek porcelanowych, których technika wykonania polega na naklejaniu na powierzchnię zęba cienkich porcelanowych płatków. W ostateczności, w przypadku zębów bardzo zniszczonych, silnie przebarwionych lub martwych, w celu osiągnięcia wysokiego poziomu estetki, konieczne jest wykonanie koron pełnoceramicznych lub koron na bazie tlenku cyrkonu.

Również zęby stłoczone i pokrzywione nie są dla nas problemem. W takich przypadkach, w pierwszej kolejności, rozważamy możliwość leczenia aparatami ortodontycznymi, dla których dzięki osiągnięciom współczesnej ortodoncji, wbrew powszechnie panującym poglądom, nie ma obecnie żadnych ograniczeń wiekowych.

Uśmiech na jaki zasługujesz

Każdy człowiek marzy o tym, żeby mieć taki uśmiech jak podziwiane na ekranach telewizorów gwiazdy. Czy jego osiągnięcie jest możliwe dla każdego? Stomatologia estetyczna to taki dział stomatologii, który zajmuje się estetycznym i naturalnym wyglądem zębów u pacjentów. Specjalista z tej branży potrafi ocenić wygląd zgryzu, a później ustala z pacjentem, jakie będzie najlepsze dla niego rozwiązanie problemu. W stomatologii estetycznej chodzi o to, żeby osiągnąć jak najlepsze efekty. Nasza oferta zabiegów ze stomatologii estetycznej jest skierowana do wszystkich tych osób, które chciałyby zmienić wygląd swojego uśmiechu i wreszcie móc się codziennie uśmiechać z dumą. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zły stan uzębienia może bardzo niekorzystnie wpływać na Twoją samoocenę oraz zmniejszać Twoją pewność siebie. Jeżeli nie jesteś zadowolony z wyglądu Twoich zębów, to prawdopodobnie unikasz sytuacji, które mogłyby spowodować, że będziesz się musiał uśmiechnąć. W takich przypadkach codzienne czynności, jak na przykład spotkanie rodzinne, czy obiad ze znajomymi, mogą być dla Ciebie przykrym wydarzeniem.

Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

W dzisiejszych czasach uśmiech naprawdę da się zmienić. Nie musisz już zamykać się na świat tylko dlatego, że Twoje zęby nie są idealne. Pomożemy Ci uzyskać uśmiech, z którego będziesz zadowolony. To naprawdę jest możliwe. Mamy Ci do zaoferowania różnego rodzaju zabiegu z zakresu stomatologii estetycznej. Dzięki nim będziesz mógł poprawić na przykład kształt albo kolor Twoich zębów. Polecamy Ci między innymi wybielanie zębów. Są obecnie dostępne bardzo różne metody uzyskiwania takiego odcienia zębów, jaki tylko sobie wymarzysz. Efekty wybielania mogą się utrzymywać nawet do 3 lat. Warto je podtrzymywać za pomocą odpowiednich past do zębów.

Kolejną metodą wybielania zębów jest metoda nakładkowa. Ten zabieg łącznie zajmuje od dwóch do czterech tygodni. Stomatolog estetyczny najpierw musi pobrać od Ciebie odcisk zgryzu. Później przygotowuje on specjalne nakładki, w których znajduje się specjalny żel wybielający. Preparat jest dobierany przez lekarza stomatologa i jest dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. Stomatolog zwraca przy tym uwagę również na stopień wrażliwości Twoich dziąseł. Zanim lekarz stomatolog przystąpi do wybielania nakładkowego, powinien usunąć wszelkie ubytki oraz inne problemy związane z jamą ustną, na przykład wyleczyć ewentualne zapalenie dziąseł. Tej rodzaj wybielania zębów częściowo jest wykonywany przez Ciebie samodzielnie. 

Musisz zakładać przekazane Ci przez lekarza stomatologa nakładki wybielające w domu. Mamy dla Ciebie tutaj jedną bardzo dobrą wiadomość. Możesz zdecydować się na zabieg wybielania zębów w naszym gabinecie stomatologicznym, nawet w sytuacji gdy masz martwe zęby. Je również da się skutecznie wybielić. Martwy ząb to taki ząb, do którego nie docierają składniki odżywcze. To sprawia, że ząb zmienia kolor i z czasie zaczyna bardzo wyraźnie ciemnieć. Powinieneś wiedzieć również o tym, że stomatologia estetyczna daje również możliwość wybielania pojedynczych zębów, a nie tylko wszystkich, które znajdują się w Twojej jamie ustnej.

Stomatologia estetyczna - czym są licówki?

Jeżeli chodzi o stomatologię estetyczną to kolejnym oferowanym przez nas zabiegiem są licówki. Są to wyjątkowo cienkie płatki, które są wyprodukowane z porcelany albo z materiału kompozytowego. Licówki naklejamy na ząb, które ma nieestetyczny kształt, został w jakiś sposób uszkodzony, złamany albo ma zupełnie inny kolor. Koszt licówek jest zależny od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Ostatnią oferowaną przez nas usługą jeżeli chodzi o stomatologię estetyczną jest piaskowanie zębów. Ten zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piasku dentystycznego pod bardzo dużym ciśnieniem. To sprawia, że możliwe jest usunięcie kamienia nazębnego i większości powierzchniowych przebarwień, które są umiejscowione na zębach. W dalszej kolejności lekarz stomatolog poleruje zęby. To powoduje, że są one o wiele bardziej gładkie i mniej podatne na osadzanie się na nich różnego rodzaju substancji. Piaskowanie polecamy szczególnie osobom dorosłym. Należy je wykonywać raz, maksymalnie dwa razy w ciągu roku.

Fluoryzacja

Jeżeli chodzi o zabiegi stomatologii estetycznej to proponujemy również fluoryzację. Najważniejszym składnikiem, który jest potrzebny do przeprowadzenia zabiegu fluoryzacji jest jak można się łatwo domyślić fluor. Jest to pierwiastek chemiczny, który jest zaliczany do grupy pierwiastków, które wyróżniają się wyjątkowo dużą aktywnością chemiczną. W praktyce oznacza to, że gdy przyjmie się go w zbyt dużej ilości to może być on niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia. Jednak prawidłowo przeprowadzony zabieg fluoryzacji daje uodparnia szkliwo zębów na działanie szkodliwych kwasów i bakterii oraz wspomaga jego remineralizację.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące wykonywania zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej?

Pewnego rodzaju zabiegi stomatologii estetycznej niestety nie mogą być wykonywane u każdej osoby. Do najczęściej wymienianych przeciwwskazać należy zaliczyć na przykład: wiek poniżej 16 roku życia, niewyleczone ubytki próchnicowe, ogólną złą kondycję zdrowotną, ciążę i karmienie piersią. Kolejnym bardzo ważnym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość albo reakcja alergiczna na składniki środków wybielających. Bardzo interesujące jest to, że lekarze stomatolodzy estetyczny mogą odmówić Ci wykonania konkretnego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, jeżeli uznają, że Twoje wymagania i oczekiwania są niemożliwe do zrealizowania oraz mają uzasadnione podejrzenia, że nie będziesz zadowolony z wyglądu Twoich zębów po skończonym zabiegu. Korzystanie z zabiegów stomatologii estetycznej polecamy każdemu naszemu pacjentowi, również Tobie. Wynika to stąd, że nic tak nie dodaje pewności siebie, jak zadbany i piękny uśmiech. Dzisiaj lekarze stomatolodzy mogą znacząco zmienić wygląd Twoich zębów za pomocą jednego lub dwóch zabiegów. Jeżeli nie czujesz się pewnie ze swoim uśmiechem, to zachęcamy Cię do wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym. Na pewno Twój uśmiech zmieni się na lepsze.

Skrócony cennik usług

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants dożywotnia gwarancja!! Periodontolog - sterowana regeneracja kości

Implantolog Grodzisk Mazowiecki – lnajlepsze implanty zębów w Grodzisku