Cyfrowa wizualizacja uśmiechu Grodzisk Mazowiecki

Wizualizujemy komputerowo wyniki analizy uśmiechu

Miło nam poinformować, iż obecnie pacjentom naszym, zaproponować możemy jeszcze więcej- wspólne tworzenie przyszłego uśmiechu. Innymi słowy, przeprowadzić możemy komputerową wizualizację przyszłego uśmiechu i zaplanować określone leczenie, zgodnie z sugestiami pacjenta. Odbywa się to na podstawie zdjęcia wykonanego wysokiej klasy aparatem, w szerokim uśmiechu. Następnie za pomocą specjalnego programu komputerowego, wspólnie z pacjentem, projektujemy nowy wizerunek, w oparciu o harmonię rysów i owal twarzy, kształt i wypukłość warg, kąt uśmiechu. Ustalamy kolor, długość i kształt przyszłych zębów pacjenta, zgodnie z jego sugestiami.

cyfrowa wizualizacja uśmiechu

Digital Smile Design - niezwykle nowoczesna koncepcja cyfrowegoprojektowania uśmiechu

Estetyka, dokładność i perfekcja w stomatologii jest określana za pomocą kilku płaszczyzn. Można do nich zaliczyć: dokładną diagnostykę, planowanie leczenia, bardzo dobrą komunikację pomiędzy pacjentem a lekarzem, która usprawni leczenie oraz całościową opiekę nad pacjentem naszego Centrum Stomatologii Estetycznej Estetica w Grodzisku Mazowieckim. Tego rodzaju opieka, która bierze pod uwagę zarówno szczegółową diagnostykę, jak i niezwykle skuteczną komunikację jest odpowiednią drogą do zrealizowania wspólnie z pacjentem ustalonego planu leczenia. Jedną z nowoczesnych metod komunikacji między lekarzem stomatologiem a pacjentem, jak również między lekarzem dentystą o technikiem i całym zespołem jest urządzenie o nazwie Digital Smile Design (DSD). 

We wspomnianych wcześniej relacjach bardzo ważne jest zaufanie oraz wzajemne zrozumienie. Metodę stworzył brazylijski lekarz dentysta, Christian Coachman. Digital Smile Design jest to niezwykle nowoczesna koncepcja cyfrowego, indywidualnego projektowania uśmiechu, wizualizacji planu leczenia i możliwości zobaczenia efektu końcowego w postaci całkiem nowego uśmiechu pacjenta. Uśmiech ten został zaprojektowany w zgodzie z indywidualnymi potrzebami pacjenta, ma on pokazywać jego osobowość i być zgodny z jego fizycznymi oraz psychicznymi cechami. Przy projektowaniu nowego uśmiechu uwzględniamy również mimikę twarzy.

Cyfrowa wizualizacja uśmiechu - uśmiech na jaki zasługujesz

Leczenie od A do Z może wiązać się z koniecznością zaangażowania zespołu specjalistów. Wśród nich można wymienić między innymi: chirurga, ortodontę, pozostałych lekarzy dentystów oraz specjalistów z pracowni protetycznej. Rezultatem koncepcji Digital Smile Design jest bardzo jasno przekazany pacjentowi plan leczenia, który rozkłada się na kilka mniejszych etapów. Pacjent dużo wcześniej jest zaznajomiony z terminami wizyt. Natomiast koszty leczenia mogą został rozłożone w czasie. Uzyskanie oczekiwanego efektu jest zależne od dobrej pracy całego zespołu i od prawidłowej komunikacji między osobami, które są zaangażowane w cały proces leczenia. Stworzony dla każdego z naszych pacjentów wizualny plan leczenia będzie w stu procentach zgodny z jego oczekiwaniami. Digital Smile Design jest blatem roboczym, na którym są wszystkie zdjęcia twarzy pacjenta, zdjęcia wewnątrzustne i inne. Można tutaj dodatkowo wymienić jeszcze: radiogramy, zdjęcia RTG, zdjęcia tomografii komputerowej, oraz skany z programów 3D. 

Za sprawą bardzo dobrze zorganizowanej komunikacji praca lekarza stomatologa staje się o wiele prostsza. Najistotniejszą cechą metody Digital Smile Design jest pokazanie pacjentowi rezultatu końcowego przed rozpoczęciem całego procesu leczenia. Żeby było to możliwe, to wykonujemy serię profesjonalnych zdjęć i filmów. Lekarz zbiera bardzo szczegółowy wywiad, jeżeli chodzi o oczekiwania pacjenta w zakresie efektów leczenia oraz rejestruje na filmie mimikę pacjenta potrzebną do tego, by jak najlepiej oddać cechy jego osobowości. W dalszym etapie za pomocą programów do prezentacji i specjalnych szablonów wprowadzamy zmiany bezpośrednio na zdjęciu pacjenta Dzięki temu całemu procesowi możliwe jest przedstawienie pacjentowi pełnej oraz bardzo jasnej prezentacji i wizualizacji oczekiwanych rezultatów po zakończeniu leczenia. Na tej postawie obie strony mogą podjąć decyzję o poszczególnych etapach leczenia i o związanych z nim kosztach. Jest to ogromne ułatwienie dla każdego pacjenta i lekarza dentysty. Nowe zęby to wspaniały uśmiech. 

Końcowym elementem może być wykonanie przez nas pacjentowi tak zwanego mock-up’u, który jest przygotowywany przez pracownię protetyczną. Nałożony na zęby pacjenta podkreśla ich kształt oraz jeszcze lepiej pokazuje uśmiech. Po zabiegu następuje pokazanie pacjentowi jest przemiany. Wszystkie te zmiany bardzo często mają wpływ na jego całe dalsze życie. Piękny uśmiech bardzo często, w szczególności osobom, które są nieśmiałe daje możliwość spojrzenia na siebie bardziej pozytywnie. Chcemy, żeby nasi pacjenci po zakończeniu leczenia patrzyli z optymizmem w przyszłość. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wspaniały uśmiech jest czymś niezwykle ważnym dla każdego człowieka. Tworzy on poczucie własnej wartości oraz na dobry wpływ na prawidłowe relacje z innymi ludźmi. Z tego względu dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci byli bardzo zadowoleni z wykonanego przez nas leczenia dentystycznego. Digital Smile Design to pewien pomysł, standard, filozofia pracy. W dodatku jest to doskonałe narzędzie do komunikowania się lekarzy dentystów z pacjentami. Daje ono możliwość precyzyjnego spełnienia oczekiwań naszych pacjentów. 

Dla osób wymagających zdrowe zęby nie są już czymś satysfakcjonującym. Stają się one standardem. Natomiast każdy pacjent chce mieć naturalny i piękny uśmiech, podobny do tego, jakim mogły się poszczycić gwiazdy Hollywood. Uśmiech powinien być dopasowany do psychiki oraz osobowości każdego pacjenta. Digital Smile Design daje możliwość spełnienia innych oczekiwań niż jest to możliwe w przypadku tradycyjnej stomatologii. Zdolność tworzenia wizji artystycznej oraz opanowania zestawu odpowiednich umiejętności są niezbędne do tego, abyśmy mogli zaprojektować idealny uśmiech dla absolutnie każdego naszego pacjenta.

Cyfrowa wizualizacja uśmiechu - etapy digital smile design

W tym przypadku pierwsza konsultacja zajmuje od godziny do półtorej. Lekarz zajmuje się wnikliwą diagnostyką estetyczną. Bada twarz pacjenta, zewnętrzny rejon ust, zęby oraz jamę ustną. Później lekarz dentysta analizuje zależności pomiędzy zębami, ustami, uśmiechem a rysami twarzy oraz mimiką. Następnie lekarz dentysta wykonuje skan zębów, który daje mu możliwość dokładnej cyfrowej analizy zębów, wspólnie z technikiem, która jest niezbędna do zaplanowania leczenia albo do pobrania wycisku, żeby wykonać wax-up, czyli komputerową symulację nowego uśmiechu. Wykonujemy profesjonalne zdjęcia i film, który zawiera krótką ekspresję mimiki pacjenta. Wykonujemy również badania dodatkowe, na przykład RTG albo tomografię komputerową. Zachęcamy do skorzystania z usług naszego gabinetu.

Skrócony cennik usług

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants dożywotnia gwarancja!! Periodontolog - sterowana regeneracja kości

Implantolog Grodzisk Mazowiecki – lnajlepsze implanty zębów w Grodzisku