O nas

Centrum Stomatologii Estetycznej „Estetica” jako placówka nowoczesna, dysponuje kompleksowym zapleczem diagnostyczno-leczniczym, zaopatrzonym w wysokiej klasy sprzęt. Umożliwia to przeprowadzenie leczenia endodontycznego zgodnie z najwyższymi, światowymi standardami. Dysponujemy mikroskopem operacyjnym Carl Zeiss, wyposażonym w kamerę Full HD, dzięki której pacjent podczas leczenia endodontycznego może śledzić na żywo proces leczenia, odbywający się w kanale zęba. Długość kanału określamy za pomocą endometru najnowszej generacji Raypex 6, a do opracowania kanału używamy skalera (ultradźwięki), oraz mikrosilnika endodontycznego (maszynowe opracowanie kanałów). Tak opracowane kanały, wypełniamy na gorąco ciekłą gutaperką, co gwarantuje doskonałą szczelność wypełnienia. Podejmujemy się nie tylko przypadków prostych. Specjalizujemy się w przypadkach skomplikowanych, o wątpliwym rokowaniu. Usuwamy złamane narzędzia pozostawione w kanale, zamykamy perforacje, będące powikłaniem leczenia endodontycznego, czy udrażniamy zobliterowane (zatkane) kanały.

W przypadku leczenia ortodontycznego, podejmujemy się leczenia nawet skomplikowanych wad zgryzu. Obecnie wiek pacjenta nie ma większego znaczenia. Leczymy pacjentów od 2 do nawet 80 roku życia. To co nas wyróżnia to stosowanie nowoczesnych rozwiązań opartych na wieloletnich doświadczeniach własnych w leczeniu wad zgryzu, nawet tych najbardziej skomplikowanych, o trudnym rokowaniu. Pracujemy w oparciu o materiały biozgodne i niealergizujące.

Korzystamy również z postępu technologicznego ostatnich lat, czyli prostowania zębów bez pomocy aparatów stałych. Jest to tzw. system szyn Clear Aligner, którego użytkowanie dodatkowo skraca czas leczenia, co najmniej o połowę, często do nawet 3- 4 miesięcy. Również w tym wypadku, wykorzystujemy paroletnie doświadczenia własne.

Mając do dyspozycji w pełni wyposażone zaplecze diagnostyczne, jesteśmy dumni z tego, iż możemy zaoferować Państwu  szeroki wachlarz usług z zakresu chirurgii nie tylko stomatologicznej, ale również chirurgii periodontologicznej i implantologii. Tak więc oferujemy zabiegi począwszy od zwykłego usunięcia zęba, poprzez ekstrakcje zębów zatrzymanych i trudnodostępnych, zwłaszcza „zębów mądrości”, resekcje wierzchołków, hemisekcje, usuwanie torbieli, plastykę połączeń ustno-zatokowych, odsłanianie zębów zatrzymanych przed sprowadzeniem do łuku (częste w ortodoncji), poprzez zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej, przywracające zębom ich oparcie w kości i unikając w ten sposób ich utraty (kiretaże zamknięte i otwarte, zabiegi płatowe, sterowaną regenerację kości). Podczas przygotowania do leczenia implantologicznego, w razie potrzeby, podnosimy dno zatoki (sinus lift), przeprowadzamy zabiegi sterowanej regeneracji kości (GPR), czy zabieg  rozszczepienia wyrostka (osteodystrakcja).

Nasi lekarze

Elżbieta Pierzynowska
lekarz stomatolog, stomatologia estetyczna

Rafał Placha
lekarz stomatolog, lekarz endodonta

Agnieszka Mlynarczyk
lekarz stomatolog, lekarz endodonta

Piotr Chądzyński
lekarz stomatolog, specjalista ortodonta

Katarzyna Moscibroda
lekarz stomatolog, specjalista ortodonta

Magdalena Chlebowska
lekarz stomatolog, specjalista chirurgii stomatologicznej

Izabela Buchcic
lekarz stomatolog

Monika Fila
logopeda

Monika Zajac
higienistka stomatologiczna