O nas

Klinika implantologiczna w Grodzisku Mazowieckim

Centrum Stomatologii Estetycznej „Estetica” jako placówka nowoczesna, dysponuje kompleksowym zapleczem diagnostyczno-leczniczym, zaopatrzonym w wysokiej klasy sprzęt. Umożliwia to przeprowadzenie leczenia endodontycznego zgodnie z najwyższymi, światowymi standardami. Dysponujemy mikroskopem operacyjnym Carl Zeiss, wyposażonym w kamerę Full HD, dzięki której pacjent podczas leczenia endodontycznego może śledzić na żywo proces leczenia, odbywający się w kanale zęba. Podejmujemy się nie tylko przypadków prostych. Specjalizujemy się w przypadkach skomplikowanych, o wątpliwym rokowaniu. Usuwamy złamane narzędzia pozostawione w kanale, zamykamy perforacje, będące powikłaniem leczenia endodontycznego, czy udrażniamy zatkane kanały.

Implanty zębów

 Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Periodontolog - sterowana regeneracja kości. Implantolog Grodzisk Mazowiecki

implanty zębów grodzisk mazowiecki

Czym się zajmujemy

Stomatologia w Grodzisku na najwyższym poziomie

W przypadku leczenia ortodontycznego, podejmujemy się leczenia nawet skomplikowanych wad zgryzu. Obecnie wiek pacjenta nie ma większego znaczenia. Leczymy pacjentów od 2 do nawet 80 roku życia. To co nas wyróżnia to stosowanie nowoczesnych rozwiązań opartych na wieloletnich doświadczeniach własnych w leczeniu wad zgryzu, nawet tych najbardziej skomplikowanych, o trudnym rokowaniu. Pracujemy w oparciu o materiały biozgodne i niealergizujące. Korzystamy również z postępu technologicznego ostatnich lat, czyli prostowania zębów bez pomocy aparatów stałych. Jest to tzw. system szyn Clear Aligner, którego użytkowanie dodatkowo skraca czas leczenia, co najmniej o połowę, często do nawet 3- 4 miesięcy. Również w tym wypadku, wykorzystujemy paroletnie doświadczenia własne.

Mając do dyspozycji w pełni wyposażone zaplecze diagnostyczne, jesteśmy dumni z tego, iż możemy zaoferować Państwu  szeroki wachlarz usług z zakresu chirurgii nie tylko stomatologicznej, ale również chirurgii periodontologicznej i implantologii. Tak więc oferujemy zabiegi począwszy od zwykłego usunięcia zęba, poprzez ekstrakcje zębów zatrzymanych i trudnodostępnych, zwłaszcza „zębów mądrości”, resekcje wierzchołków, hemisekcje, usuwanie torbieli, plastykę połączeń ustno-zatokowych, odsłanianie zębów zatrzymanych przed sprowadzeniem do łuku (częste w ortodoncji), poprzez zabiegi z zakresu chirurgii periodontologicznej, przywracające zębom ich oparcie w kości i unikając w ten sposób ich utraty (kiretaże zamknięte i otwarte, zabiegi płatowe, sterowaną regenerację kości). Podczas przygotowania do leczenia implantologicznego, w razie potrzeby, podnosimy dno zatoki (sinus lift), przeprowadzamy zabiegi sterowanej regeneracji kości (GPR), czy zabieg  rozszczepienia wyrostka (osteodystrakcja).

Nasz zespół

Poznaj lekarzy kliniki stomatologicznej w grodzisku mazowieckim

Visit to the dentist

lekarz stomatolog, stomatologia estetyczna.

12667706

Michał
Prus

lekarz stomatolog, specjalista chirurgii stomatologicznej

4018232_03

Agnieszka Mlynarczyk

lekarz stomatolog,
lekarz endodonta

woman teeth and smile. Close up,half with braces

lekarz stomatolog, ortodonta

lekarz stomatolog

ortodonta grodzisk mazowiecki

Magdalena Łojszczyk-Poczęta

lekarz stomatolog, specjalista ortodonta

4018232_03

Kamila
Włodarczyk

lekarz stomatolog, ortodonta

ortodoncja grodzisk maz007

Natalia
Białek

lekarz stomatolog

Zachowawcze leczenie tyłozgryzów

Kamil
Bilicki

protetyka

Dentists instruments i

Izabela
Buchcic

lekarz stomatolog

ca777874-fd8b-44bf-94e5-c60efffae047

Monika
Fila

logopeda

leczenie chorób przyzebia grodzisk mazowiecki

Marzena Rasztawicka

higienistka stomatologiczna

leczenie zebow grodzisk maz008

Aleksandra
Jarmoch

lekarz stomatolog, chirurgia

ortodonta grodzisk maz005

Wiktoria Biskupska

lekarz stomatolog, leczenie zachowacze

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants dożywotnia gwarancja!! Periodontolog - sterowana regeneracja kości

Implantolog Grodzisk Mazowiecki – lnajlepsze implanty zębów w Grodzisku

FAQ

Leczenie ortodontyczne ma na celu wyeliminowanie wady zgryzu poprzez uzyskanie prawidłowego położenia poszczególnych zębów oraz prawidłowych kontaktów między nimi. Wykorzystuje się w tym celu aparaty ortodontyczne, które generują odpowiednie siły przesuwające zęby lub ukierunkowują siły występujące podczas wzrostu i rozwoju narządu żucia.

Paradontoza to szeroko rozpowszechniona choroba tkanek otaczających ząb – przyzębia, polegająca na uszkodzeniu utracie tkanek utrzymujących ząb w kości, co w konsekwencji prowadzi do rozchwiania zębów, przesuwania, wysuwania i „wędrówki” zębów, obnażenia powierzchni korzeni a w końcowym etapie samoistnej utraty zęba. 

Jeżeli zęby mądrości są zdrowe, ustawione prawidłowo w łuku zębowym, nie sprawiają trudności w oczyszczaniu i nie powodują dolegliwości bólowych to nie należy ich usuwać – chyba, że z powodu innych wskazań, np. ortodontycznych.

Ząb po leczeniu kanałowym chociaż pozostaje martwy, to nadal doskonale spełnia swoje podstawowe funkcje. W zębie przeleczonym kanałowo wciąż żywa pozostaje ozębna- elastyczna tkanka otaczająca korzeń zęba, stanowiąca jego amortyzację. Z tego względu warto leczyć kanałowo każdy kwalifikujący się do tego ząb, nawet jeśli stopień jego zniszczenia jest tak znaczny, że udaje się pozostawić jedynie korzeń. 

Zabiegi wybielania w krajach Europy Zachodniej, czy Stanach Zjednoczonych, wykonywane są od co najmniej 50-ciu lat (w Polsce od ok. 10 lat). Tak więc na tyle długo, aby wszelkie zjawiska biologiczne towarzyszące wybielaniu zostały gruntowanie zbadane. Tak więc obecne na rynkach od wielu lat preparaty renomowanych firm jak np. stosowany w naszej klinice Opalescence, zawierające nadtlenek karbamidu, lub też nadtlenek wodoru, są nieszkodliwe. 

Opracowanie zęba pod koronę protetyczną odbywa się bezboleśnie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu. W przypadku zębów po leczeniu kanałowym (martwych), nie jest potrzebne nawet znieczulenie.

Skontaktuj się z niami

Klinika stomatologiczna Grodzisk Mazowiecki

Jak do nas trafić?

Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej „Estetica”

Centrum Cyfrowej Diagnostyki RTG Pracownia Tomografii

Komputerowej 3D

05-825 Grodzisk Mazowiecki

Kowalska 14

umów się na wizytę

Lek. Stom. Elzbieta Pierzynowska

e-mail: erpi3@wp.pl

Telefon: 603 302 847 lub 603 302 618