Mosty protetyczne Grodzisk Mazowiecki

Rodzaje mostów protetycznych, wskazania

Most to stałe uzupełnienie protetyczne wykonywane w naszej klinice w Grodzisku Mazowieckiem, które zastępuje brak jednego albo kilkunastu zębów. To rozwiązanie protetyczne, które nie jest wyjmowane z jamy ustnej. Zacementowuje się jw. w niej. Korony oraz mosty są najbardziej komfortowymi uzupełnieniami braków zębowych. Bardzo dobrze imitują one zęby naturalne.

stomatologia warszawa grodzisk mazowiecki

Mosty protetyczne w Grodzisku Mazowieckim

Mosty protetyczne bardzo często są wykonywane z porcelany na podbudowie metalowej. Charakteryzują się one bardzo dużą wytrzymałością oraz estetyką. Most jest złożony z koron protetycznych, które są osadzone na zębach filarowych sąsiadujących z brakujących zębem oraz z przęsła, które imituje brakujące zęby. Jest ona zawieszone zaraz nad dziąsłem, czyli nad wyrostkiem zębodołowym. Most protetyczny odtwarza czynność oraz kształt straconych zębów. Żeby było możliwe wykonanie mostu, potrzebne jest spełnienie następujących warunków. Pierwszy jest taki, że zęby filarowe muszą być właściwie rozmieszczone. Drugi jest taki, że zęby filarowe muszą być odpowiednio osadzone w kości, żeby mogły one wytrzymać dodatkowe obciążenie związane z zębami dowieszonymi nad dziąsłem. Most jest bardzo dobrym, wygodnym, estetycznym, szybki i rozsądnym pod względem cenowym rozwiązaniem. Niestety minus jest taki, że występuje konieczność oszlifowania zębów do mostu. Jednak mimo wszystko o wiele lepiej jest oszlifować zęby niż przez lata nie uzupełniać braków zębowych, bo to prowadzi do bardzo dużych problemów, nie tylko z zębami, ale z całym organizmem.

Skutki utraty przynajmniej jednego zęba

Długotrwały brak zęba prowadzi do sporych zmian w jamie ustnej. Zęby sąsiadujące z luką zaczynają się przechylać i tracą kość. Później następuje znaczny zanik pionowy oraz poziomy kości, co nie daje już możliwości natychmiastowego wstawienia implantu zębowego. Zabieg wszczepienia implantów może być wykonany dopiero po augumentacji czyli po odbudowaniu kości. Czasami cała ta procedura jest niezwykle kosztowna i trwa przez wiele miesięcy. Z tego względu braki zębowe pacjent powinien uzupełnić najwcześniej, jak to tylko jest możliwe.

  • Długotrwały brak zębów przeciwstawnych prowadzi do przebudowy kości oraz do przesuwania się zębów w kierunku liki.
  • Zęby przechylają się w kierunku braku zębowego.
  • Mogą się one obracać wokół własnej osi albo wysuwać się z kości.

Każda z wymienionych tutaj sytuacji niezwykle utrudnia, a czasami wręcz uniemożliwia odbudowę protetyczną. Brak nawet jednego zęba powoduje rotację. To znaczy obracanie się zębów wokół własnej osi, obok luki.

Brak zęba sprawia również, że zęby w sąsiedztwie luki zaczynają się przemieszczać, w dodatku ząb przeciwstawny do dziąsła zaczyna się wysuwać. Warto wiedzieć też, że niewłaściwe nawyki żucia pokarmów powodują nieodpowiedni rozkład sił w czasie życia. To może doprowadzić do rozchwiania się już i tak bardzo przeciążonych zębów. Brak zęba może też prowadzić do zaniku kości szczęk. To sprawia, że twarz bardzo szybko zaczyna wyglądać staro, nawet u osoby stosunkowo młodej. Gdy nie masz zębów, to nie masz również korzeni zębowych. W dodatku gdy cierpisz na brak zęba, to dodatkowo jesteś narażony na choroby dziąseł oraz na tworzenie się ubytków próchnicowych spowodowanych przez akumulację jedzenia, które zalega w miejscach po brakujących zębach. Ostatnią konsekwencją braków zębowych jest to, że Twój uśmiech po prostu przestaje być piękny.

Mosty protetyczne - augumentacja

Długotrwały brak zęba może prowadzić również do innych poważnych zmian w jamie ustnej. Zęby sąsiadujące z luką zaczynają się przechylać oraz tracić kość. Następuje znaczny zanik poziomy oraz pionowy kości, co nie daje możliwości przeprowadzenia natychmiastowej implantacji. Zabieg wczepienia implantów może zostać zrealizowany dopiero po odbudowaniu kości. Fachowo ten zabieg nazywa się augumentacją. Jest on niezwykle drogi i długotrwały. Z tego względu braki zębowe pacjenci powinni uzupełniać tak szybko, jak tylko się da. Długotrwały brak zębów przeciwstawnych prowadzi do przebudowy kości oraz do przemieszczania się zębów w kierunku luki. Zęby przechylają się do braku zębowego. W dodatku mogą się one obkręcać wokół własnej osi albo wysuwać z kości. Wszystkie te skutki zaniedbania procedury wszczepienia implantu sprawiają, że na pewnym etapie staje się to zupełnie niewykonalne. 

Czasami wykorzystuje się również tak zwane mosty jednobrzeżne. Są one osadzone tylko na jednym filarze. Zazwyczaj na przednim odcinku. Nie polecamy jednak tej metody, w szczególności przy zębach bocznych, ze względu na to, że wcześniej czy później w wyniku przeciążenia może dojść do rozchwiania zęba filarowego i do jego utraty.

Mosty protetyczne Grodzisk Mazowiecki - rodzaje mostów

Jeżeli chodzi o stomatologię estetyczną to kolejnym oferowanym przez nas zabiegiem są licówki. Są to wyjątkowo cienkie płatki, które są wyprodukowane z porcelany albo z materiału kompozytowego. Licówki naklejamy na ząb, które ma nieestetyczny kształt, został w jakiś sposób uszkodzony, złamany albo ma zupełnie inny kolor. Koszt licówek jest zależny od tego, z jakiego materiału zostały one wykonane. Ostatnią oferowaną przez nas usługą jeżeli chodzi o stomatologię estetyczną jest piaskowanie zębów. Ten zabieg polega na wyrzucaniu drobinek piasku dentystycznego pod bardzo dużym ciśnieniem. To sprawia, że możliwe jest usunięcie kamienia nazębnego i większości powierzchniowych przebarwień, które są umiejscowione na zębach. W dalszej kolejności lekarz stomatolog poleruje zęby. To powoduje, że są one o wiele bardziej gładkie i mniej podatne na osadzanie się na nich różnego rodzaju substancji. Piaskowanie polecamy szczególnie osobom dorosłym. Należy je wykonywać raz, maksymalnie dwa razy w ciągu roku.

Rodzaje mostów protetycznych wykonywanych w klinice Grodzisku Mazowieckim

Możemy wyróżnić między innymi mosty protetyczne akrylowe. Jest to uzupełnienie tymczasowe, dosyć estetyczne. Jednak o niewielkiej trwałości. Drugi rodzaj mostów protetycznych to adhezyjne, czyli kompozytowe na włóknie szklanym lub porcelanowe. Nie wymagają one szlifowania zębów filarowych. Jednak musi być spełnione kilka warunków, aby można było zamocować tego rodzaju most protetyczny. Można jeszcze tutaj wyróżnić mosty metalowe. Są one wykonane ze zwykłego metalu albo z metalu szlachetnego. Charakteryzują się trwałością, ale są mało estetyczne. Kolejny interesujący nas rodzaj to mosty metalowo-porcelanowe. Mosty porcelanowe na podbudowie metalowej wyróżniają się dużą wytrzymałością oraz wyjątkowo dobrym efektem kosmetycznym. Nie są one też wybitnie kosztowne. Możesz również zdecydować się na most protetyczny na złocie. Ten metal ma to do siebie, że nie wywołuje reakcji alergicznych oraz ma działanie bakteriostatyczne. Ostatni dostępny rodzaj mostów protetycznych to mosty protetyczne cyrkonowe. Jest to doskonała propozycja dla osób, które cenią sobie wytrzymałość i estetykę, a jednocześnie nie chcą mieć mostu, który ma w sobie elementy metalowe.

Skrócony cennik usług

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants dożywotnia gwarancja!! Periodontolog - sterowana regeneracja kości

Implantolog Grodzisk Mazowiecki – lnajlepsze implanty zębów w Grodzisku