Protezy zębowe Grodzisk Mazowiecki

Antyalergiczne protezy zębowe w Grodzisku Maz.

Na wybór protezy zębowej trzeba poświęcić trochę więcej czasu. Od jej rodzaju i od materiałów, z których została wykonana będzie zależało Państwa samopoczucie oraz pewność siebie. Właściwie dobrana proteza przyspieszy proces przyzwyczajania się do nowego sposobu jedzenia. Dowiedzcie się Państwo, jakie są rodzaje protez zębowych ruchomych oraz stałych i czym one się od siebie różnią. Jaki jest koszt protezy zębowej częściowej i całkowitej?

stomatologia warszawa grodzisk mazowiecki

Protezy zębowe w Grodzisku Mazowieckim - ruchome protezy zębowe

Protezy zębowe ruchome mogą być stosowane zarówno w przypadku braku kilku zębów, jak i zupełnego bezzębia. Powinni ją Państwo użytkować tylko i wyłącznie za dnia. Na noc trzeba ją wyjąć, żeby dać odpocząć dziąsłom oraz błonom śluzowym. Do tego rodzaju protezy zębowej muszą się Państwo po prostu przyzwyczaić. Wrażenie jedzenia, a nawet mówienia z protezą ruchomą, jest całkowicie inne niż w przypadku posiadania własnych zębów. Na początku może to być dla Państwa niekomfortowa sytuacja. Z tego względu tak ważne jest dopasowanie protezy zębowej w naszym Centrum Stomatologii Estetycznej Estetica w Grodzisku Mazowieckim.

Dobieranie i wymiana protezy zębowej

Dobieranie protezy zębowej może trwać nawet kilka miesięcy. Wszystko jest tutaj zależne od jakości produktu. Muszą Państwo również wiedzieć o tym, że rozwiązania tego rodzaju są czasowe. Większość protez ruchomych trzeba wymieniać co 5 lat. Przede wszystkim wynika to ze zmian fizycznych, które zachodzą w jamie ustnej. Z wiekiem dziąsła zmieniają kształt. Po pewnym czasie proteza zębowa staje się niekomfortowa. Może to powodować u Państwa ból, podrażnienia oraz odgniecenia śluzówek. Oczywiście w takim przypadku protezę zębową trzeba wymienić najszybciej, jak jest to możliwe.

W dodatku trzeba to zrobić też w przypadku, gdy: proteza zębowa zostanie uszkodzona mechanicznie, gdy odkształci się w wyniku działania za wysokiej temperatury, gdy uszkodzi się z powodu nieprawidłowej higieny jamy ustnej, albo po prostu, gdy pacjent zaczyna odczuwać dyskomfort. W tej ostatniej sytuacji protezę zębową należy wymienić, nawet jeżeli nie ma na niej widocznych uszkodzeń mechanicznych. Muszą Państwo również pamiętać o tym, że długotrwałe użytkowanie zniekształconych oraz zaniedbanych protez zębowych może prowadzić do stanów zapalnych i powiązanych z nimi chorób jamy ustnej. Ruchomą protezę zębową można założyć po prostu błyskawicznie. Praktycznie zaraz po wyrwaniu zębów. Tylko w przypadku rozległych ekstrakcji albo infekcji zaleca się odczekanie jakiegoś okresu. Powinniście Państwo pamiętać również o tym, że dopasowanie i sprawdzenie jak leży proteza zębowa, będzie się wiązało z koniecznością odbycia kilku dodatkowych wizyt u lekarza dentysty.

Protezy zębowe Grodzisk Mazowiecki - kontrola

Pierwszą kontrolę oraz ewentualną korekcję nasz specjalista powinien wykonać po dwudziestu czterech godzinach od jej założenia. Następna kontrola powinna się odbyć po tygodniu albo po dwóch tygodniach. Najważniejszą korzyścią wynikającą z ruchomych protez zębowych jest to, że posiadają one naprawdę atrakcyjną cenę. Są one o wiele bardziej dostępne dla większości naszych pacjentów, niż protezy zębowe z Narodowego Funduszu Zdrowia. Gdy występują Państwo o dofinansowanie, to muszą sobie Państwo zdawać sprawę z tego, że pokrywa ono tylko i wyłącznie koszty najtańszych protez akrylowych, które nie cieszą się zbyt dobrą opinią.

Cechy i rodzaje ruchomych protez zębowych

Jakie są cechy i rodzaje ruchomych protez zębowych? Na rynku dostępne są trzy rodzaje protez zębowych. Ruchomą protezę zębową częściową możemy Państwo założyć, jeżeli wokół ubytku są zdrowe zęby, które będą w stanie ją odpowiednio podtrzymać. Protezy ruchome częściowe akrylowe są najtańszą możliwą wersją i dodatkowo mogą być refundowane. Przeciętny koszt za punkt, czyli każdy sztuczny ząb z mocowaniem to od 60 zł do 150 zł. Powinniście Państwo jednak mieć świadomość tego, że jakość akrylowej protezy zębowej może być różna zależnie od jej kosztu i od wykonawcy. Niektóre protezy zębowe tego rodzaju wyglądają estetycznie. Natomiast inne są bardzo widoczne i to nie przemawia na ich korzyść. 

Protezy akrylowe nie są również najwygodniejsze. Jest to ciało obce znajdujące się w jamie ustnej. Organizm musi się do niego po prostu przyzwyczaić. Przy gryzieniu i życiu proteza zębowa daje zupełnie odmienne odczucia niż prawdziwe, ludzkie zęby. W dodatku protezy zębowe mogą na samym początku podrażniań śluzówki i je uszkadzać. Z upływem czasu na szczęście organizm przyzwyczaja się do obecności protezy zębowej i już one tak bardzo mocno nie przeszkadzają pacjentom.

Szkieletowe protezy zębowe Grodzisk Mazowiecki

Kolejnym rodzajem są częściowe protezy zębowe szkieletowe. Stabilniejsze oraz słabsze są one od protez akrylowych. Są oparte na metalowej konstrukcji, która cały ciężar umieszcza na zdrowych zębach pacjenta, a nie na jego dziąsłach. To sprawia, że nie ma tutaj zbytniego osiadania protezy zębowej, które wpływa negatywnie na kształt dziąseł. Tego rodzaju proteza zębowa nie uszkadza również śluzówek. To wszystko sprawia, że proces adaptacyjny trwa tutaj o wiele krócej. W czasie jedzenia i mówienia, proteza szkieletowa wywołuje odczucia podobne do tych, które mają miejsce w przypadku robienia tego zębami naturalnymi.

Łatwiej będzie Państwu ją zaakceptować oraz się do niej przyzwyczaić. Niestety tego typu proteza zębowa jest dużo droższa niż proteza akrylowa. Przede wszystkim wynika to stąd, że mocowana jest ona za pomocą klamerek, które zazwyczaj wymagają założenia koron na zdrowe zęby pacjenta. Do stworzenia jej stelaża wykorzystywane są drogie metale, na przykład: tytan, srebro, złoto lub stop chromowo-kobaltowy. To wszystko powoduje, że koszty tego rodzaju rozwiązań zaczynają się standardowo od tysiąca złotych, ale mogą wynosić nawet kilka tysięcy.

Skrócony cennik usług

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants dożywotnia gwarancja!! Periodontolog - sterowana regeneracja kości

Implantolog Grodzisk Mazowiecki – lnajlepsze implanty zębów w Grodzisku