Tomograf komputerowy 3D

CENTRUM CYFROWEJ DIAGNOSTYKI RTG I PRACOWNIA TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ 3D

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego pacjenta, stworzyliśmy nowoczesne i w pełni wyposażone centrum cyfrowej diagnostyki RTG i tomografii komputerowej 3D. W celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych oddajemy do Państwa dyspozycji jeden z najnowocześniejszych aparatów tomograficznych 3D, obecnych na rynku. Technologia 3D, po którą sięgamy coraz częściej, staje się powoli podstawowym narzędziem diagnostycznym, wspomagającym lekarza nie tylko w procesie samego leczenia, lecz także doskonałym narzędziem komunikacji w relacji lekarz-pacjent, w planowaniu całego procesu leczenia.

tomograf komputerowy 3d warszawa

Kompleksowa diagnostykę stanu uzębienia w Grodzisku Mazowieckim

W Centrum naszym zapewniamy kompleksową diagnostykę stanu uzębienia, począwszy od zdjęcia pojedynczego zęba (RVG, zdjęcie zębowe 3D), poprzez ocenę stanu kości szczęk przed zabiegami implantologicznymi i periodontologicznymi (CT 3D szczęki i żuchwy), aż po tomografię 3D zatok i stawów skroniowo-żuchwowych.

Wykonywane u nas badania to przede wszystkim zdjęcia cyfrowe najwyższej jakości. Technika cyfrowa pozwala na zmniejszenie dawki promieniowania do absolutnego minimum oraz znacznie obniża ryzyko potrzeby powtarzania zdjęć. Po wykonaniu zdjęcia obraz poddany zostaje obróbce cyfrowej i odpowiednio modyfikowany, celem uzyskania najlepszej jakości i rozdzielczości.

RVG (radiowizjografia cyfrowa zęba)

Punktowe zdjęcie rentgenowskie to tzw. zdjęcie celowane, wykonywane w celu dokładnej oceny konkretnego zęba, lub grupy zębów. Charakteryzuje się najwyższą rozdzielczością wśród wszystkich badań stomatologicznych. Jest to jedna z podstawowych metod diagnostycznych, stosowana w stomatologii.

Zdjęcie to wykonywane jest najczęściej w celu oceny przyczyny bólu zęba, obecności próchnicy, bądź zmian zapalnych w obrębie wierzchołka korzenia, kontroli wypełnionych kanałów, kontroli wprowadzonego implantu.

tomograf komputerowy 3d

Pantomogram cyfrowy Grodzisk Mazowiecki

Pantomogram jest zdjęciem przeglądowym, które przedstawia ogólny stan wszystkich zębów. Oprócz oceny stanu uzębienia, umożliwia także zobrazowanie struktur anatomicznie przyległych takich jak kości szczęki i żuchwy, stawy skroniowo-żuchwowe i częściowo zatoki szczękowe. Pantomogram powinien być wykonywany rutynowo, raz na jakiś czas w celu kontroli stanu narządu żucia. Do wskazań należą: sprawdzenie ogólnego stanu zębów, czyli występowania próchnicy, jakości leczenia kanałowego i ich wypełnień, obecności zmian zapalnych w obrębie wierzchołka korzenia, przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, przed leczeniem protetycznym, aby ocenić warunki w jamie ustnej pod wykonanie protezy, korony, bądź mostu, w chorobach przyzębia, aby ocenić stopień zaawansowania choroby i zastosować odpowiednią metodę leczniczą, przed wstawieniem implantów w celu oceny czy ilości kości i miejsca jest wystarczająca do wprowadzenia implantu, przed chirurgicznym usunięciem zębów zatrzymanych.

Cefalometria

Zdjęcie rtg cefalometryczne obrazujące części twarzowe czaszki, pozwala uwidocznić zarówno struktury kostne, jak i tkanki miękkie. Cefalogramy, zwane zdjęciami tele-rtg, są wykonywane według ustalonych procedur pozycjonowania głowy badanego (tzw. projekcji), w związku z tym są badaniami powtarzalnymi oraz posiadają stałe 10% powiększenie. Zdjęcie to wykonywane według standardowych projekcji jest niezbędne do pomiarów i oceny głównie w ortodoncji i protetyce stomatologicznej. Umożliwia diagnostykę wad zgryzu, ocenę wzrostu twarzy i ustalenie planu leczenia.

Tomografia komputerowa 3D

Technologia 3D stała się priorytetowym narzędziem diagnostycznym, umożliwiającym pełną diagnostykę rzeczywistego stanu, nie tylko zęba. Wykorzystywana jest między innymi do oceny torbieli, ułożenia zębów mądrości przed zabiegiem usuwania, wspomaga leczenie ortodontyczne w ocenie ułożenia zębów zatrzymanych, wspiera lekarza endodontę w leczeniu kanałowym trudnych przypadków.

  • tomografia komputerowa szczęki i żuchwy
  • tomografia komputerowa zatok
  • tomografia komputerowa stawów skroniowo-żuchwowych

Jakie są przeciwwskazania dotyczące wykonywania zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej?

Pewnego rodzaju zabiegi stomatologii estetycznej niestety nie mogą być wykonywane u każdej osoby. Do najczęściej wymienianych przeciwwskazać należy zaliczyć na przykład: wiek poniżej 16 roku życia, niewyleczone ubytki próchnicowe, ogólną złą kondycję zdrowotną, ciążę i karmienie piersią. Kolejnym bardzo ważnym przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość albo reakcja alergiczna na składniki środków wybielających. Bardzo interesujące jest to, że lekarze stomatolodzy estetyczny mogą odmówić Ci wykonania konkretnego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, jeżeli uznają, że Twoje wymagania i oczekiwania są niemożliwe do zrealizowania oraz mają uzasadnione podejrzenia, że nie będziesz zadowolony z wyglądu Twoich zębów po skończonym zabiegu. Korzystanie z zabiegów stomatologii estetycznej polecamy każdemu naszemu pacjentowi, również Tobie. Wynika to stąd, że nic tak nie dodaje pewności siebie, jak zadbany i piękny uśmiech. Dzisiaj lekarze stomatolodzy mogą znacząco zmienić wygląd Twoich zębów za pomocą jednego lub dwóch zabiegów. Jeżeli nie czujesz się pewnie ze swoim uśmiechem, to zachęcamy Cię do wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym. Na pewno Twój uśmiech zmieni się na lepsze.

Skrócony cennik usług

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants dożywotnia gwarancja!! Periodontolog - sterowana regeneracja kości

Implantolog Grodzisk Mazowiecki – lnajlepsze implanty zębów w Grodzisku