Nasze usługi

klinika stomatologiczna w grodzisku mazowieckim

TOMOGRAF KOMPUTEROWY 3D

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego pacjenta, stworzyliśmy nowoczesne i w pełni wyposażone centrum cyfrowej diagnostyki RTG i tomografii komputerowej 3D.

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

stomatologia warszawa grodzisk mazowiecki

Stomatologia estetyczna to nowopowstała dziedzina stomatologii, zajmująca się szeroko pojętą estetyką uśmiechu. Łączy w sobie elementy wielu specjalności, takich jak stomatologia zachowawcza, protetyka czy ortodoncja.

SZWAJCARSKIE IMPLANTY ZĘBÓW

implanty zębów grodzisk mazowiecki

Implantologia to obecnie jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin stomatologii. Odbudowa braków za pomocą implantów uznawana jest za najbardziej zaawansowaną metodę przywracania utraconych zębów.

PROTETYKA

protetyka grodzisk mazowiecki

Oferujemy pełen zakres nowoczesnej protetyki od rozwiązań prostych, poprzez rekonstrukcje odbudowujące utracone zwarcie, aż po skomplikowane prace na implantach. Również w tej kwestii, jesteśmy w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom.

ORTODONCJA

ortodonta grodzisk mazowiecki

Ortodoncja to ogólnie mówiąc dziedzina stomatologii, obejmująca swym zasięgiem leczenie wad zgryzu. Nie jest to jednak problem tylko estetyki uśmiechu, ale przede wszystkim problem zdrowia całej jamy ustnej.

PERIODONTOLOGIA

leczenie chorób przyzębia

Periodontologia jest to jedna ze specjalności stomatologicznych. Zajmuje się ona profilaktyką, wykrywaniem i leczeniem chorób przyzębia(dziąsło, ozębna, kości wyrostka zębodołowego, cement korzeniowy).

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Możemy zaoferować Państwu  szeroki wachlarz usług z zakresu chirurgii nie tylko stomatologicznej, ale również chirurgii periodontologicznej i impalntologii.

LECZENIE KANAŁOWE ENDODONCJA

leczenie kanałowe

Leczenia kanałowego wymaga każdy ząb, w miazdze którego doszło do nieodwracalnego stanu zapalnego.

CYFROWA WIZUALIZACJA UŚMIECHU

cyfrowa wizualizacja uśmiechu

Miło nam poinformować, iż obecnie pacjentom naszym, zaproponować możemy jeszcze więcej- wspólne tworzenie przyszłego uśmiechu.

KOMPLEKSOWA DIAGNOSTYKA STANU UZĘBIENIA

diagnostyka stanu uzębienia

W oparciu o nowoczesne centrum diagnostyczne, mając do dyspozycji, poza kamerą wewnątrzustną, aparat cyfrowy RTG (RVG) i tomograficzny 3D, przeprowadzamy kompleksową diagnostykę stanu uzębienia

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA

Boy at the dentist

Stomatologia dziecięca to niesłychanie ważna dziedzina stomatologii, której poświęcamy bardzo dużo czasu. Sami będąc rodzicami, zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne dla rodzica jest dobro i szczęście dziecka.

LOGOPEDA

ca777874-fd8b-44bf-94e5-c60efffae047

Współpracuje z zespołem ortodontyczno-stomatologicznym w leczeniu wad wymowy, mającymi wpływ na zgryz. W trakcie leczenia ortodontycznego zajmuje się usprawnieniem narządów artykulacyjnych, pracą ich mięśni, kinestezją artykulacyjną

implantolog grodzisk mazowiecki implanty w grodzisku

Szwajcarskie implanty PREMIUM Straumann Implants dożywotnia gwarancja!! Periodontolog - sterowana regeneracja kości

Implantolog Grodzisk Mazowiecki – lnajlepsze implanty zębów w Grodzisku

FAQ

Leczenie ortodontyczne ma na celu wyeliminowanie wady zgryzu poprzez uzyskanie prawidłowego położenia poszczególnych zębów oraz prawidłowych kontaktów między nimi. Wykorzystuje się w tym celu aparaty ortodontyczne, które generują odpowiednie siły przesuwające zęby lub ukierunkowują siły występujące podczas wzrostu i rozwoju narządu żucia.

Paradontoza to szeroko rozpowszechniona choroba tkanek otaczających ząb – przyzębia, polegająca na uszkodzeniu utracie tkanek utrzymujących ząb w kości, co w konsekwencji prowadzi do rozchwiania zębów, przesuwania, wysuwania i „wędrówki” zębów, obnażenia powierzchni korzeni a w końcowym etapie samoistnej utraty zęba. 

Jeżeli zęby mądrości są zdrowe, ustawione prawidłowo w łuku zębowym, nie sprawiają trudności w oczyszczaniu i nie powodują dolegliwości bólowych to nie należy ich usuwać – chyba, że z powodu innych wskazań, np. ortodontycznych.

Ząb po leczeniu kanałowym chociaż pozostaje martwy, to nadal doskonale spełnia swoje podstawowe funkcje. W zębie przeleczonym kanałowo wciąż żywa pozostaje ozębna- elastyczna tkanka otaczająca korzeń zęba, stanowiąca jego amortyzację. Z tego względu warto leczyć kanałowo każdy kwalifikujący się do tego ząb, nawet jeśli stopień jego zniszczenia jest tak znaczny, że udaje się pozostawić jedynie korzeń. 

Zabiegi wybielania w krajach Europy Zachodniej, czy Stanach Zjednoczonych, wykonywane są od co najmniej 50-ciu lat (w Polsce od ok. 10 lat). Tak więc na tyle długo, aby wszelkie zjawiska biologiczne towarzyszące wybielaniu zostały gruntowanie zbadane. Tak więc obecne na rynkach od wielu lat preparaty renomowanych firm jak np. stosowany w naszej klinice Opalescence, zawierające nadtlenek karbamidu, lub też nadtlenek wodoru, są nieszkodliwe. 

Opracowanie zęba pod koronę protetyczną odbywa się bezboleśnie. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu. W przypadku zębów po leczeniu kanałowym (martwych), nie jest potrzebne nawet znieczulenie.

Skontaktuj się z niami

Klinika stomatologiczna Grodzisk Mazowiecki

Jak do nas trafić?

Centrum Stomatologii i Medycyny Estetycznej „Estetica”

Centrum Cyfrowej Diagnostyki RTG Pracownia Tomografii

Komputerowej 3D

05-825 Grodzisk Mazowiecki

Kowalska 14

umów się na wizytę

Lek. Stom. Elzbieta Pierzynowska

e-mail: erpi3@wp.pl

Telefon: 603 302 847