Endodoncja

Leczenie kanałowe Grodzisk Mazowiecki Warszawa - Endodoncja

Leczenie kanałowe, zwane inaczej leczeniem endodontycznym lub przewodowym, polega na usunięciu z kanału(ów) zęba zainfekowanej lub martwej miazgi, a następnie na wypełnieniu go(ich) specjalnym materiałem, w celu uniknięcia powtórnego zainfekowania. Tylko tak przeleczony ząb funkcjonować może w organizmie jeszcze przez wiele lat, spełniając swoje podstawowe funkcje: żującą i estetyczną. Leczenia kanałowego wymaga każdy ząb, w miazdze którego doszło do nieodwracalnego stanu zapalnego. Wszystkie tego typu stany stanowią mniej lub bardziej poważne ognisko infekcji, będące potencjalnym zagrożeniem dla całego organizmu. Tylko zęby z usuniętą zakażoną tkanką, zdezynfekowanymi i wypełnionymi kanałami nie stanowią takiego zagrożenia.

leczenie kanałowe grodzisk mazowiecki warszawa

Centrum Stomatologii Estetycznej „Estetica” jako placówka nowoczesna, dysponuje kompleksowym zapleczem diagnostyczno-leczniczym, zaopatrzonym w wysokiej klasy sprzęt. Umożliwia to przeprowadzenie leczenia endodontycznego zgodnie z najwyższymi, światowymi standardami. Dysponujemy mikroskopem operacyjnym Carl Zeiss, wyposażonym w kamerę Full HD, dzięki której pacjent podczas leczenia endodontycznego może śledzić na żywo proces leczenia, odbywający się w kanale zęba. Długość kanału określamy za pomocą endometru najnowszej generacji Raypex 6, a do opracowania kanału używamy skalera (ultradźwięki), oraz mikrosilnika endodontycznego (maszynowe opracowanie kanałów). Tak opracowane kanały, wypełniamy na gorąco ciekłą gutaperką, co gwarantuje doskonałą szczelność wypełnienia.

Leczenie kanałowe przypadków skomplikowanych

Podejmujemy się nie tylko przypadków prostych. Specjalizujemy się w przypadkach skomplikowanych, o wątpliwym rokowaniu. Usuwamy złamane narzędzia pozostawione w kanale, zamykamy perfroracje, będące powikłaniem leczenia endodontycznego, czy udrażniamy zobliterowane (zatkane) kanały.