Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna Grodzisk Mazowiecki - Warszawa

Stomatologia estetyczna to nowopowstała dziedzina stomatologii, zajmująca się szeroko pojętą estetyką uśmiechu. Łączy w sobie elementy wielu specjalności, takich jak stomatologia zachowawcza, protetyka czy ortodoncja. A wszystko to w jednym celu: aby nasz uśmiech był naturalnie piękny. Bo piękny uśmiech to niewątpliwy atut w życiu prywatnym i zawodowym. Zapewnia nam dobre samopoczucie, pozytywną samoocenę i dodaje pewności siebie.

Bazując na osiągnięciach różnych dziedzin stomatologii i wieloletnich doświadczeniach własnych, w odzyskaniu pięknego, a przy tym naturalnego uśmiechu, jesteśmy w stanie sprostać nawet najtrudniejszym wyzwaniom. A narzędzi do dyspozycji mamy wiele, począwszy od prostego zabiegu wybielania zębów, który to już przynosi spektakularny efekt rozjaśnienia uśmiechu. W przypadku zębów mocno przebarwionych, o trudnych kolorach własnych, uciekamy się do licówek porcelanowych, których technika wykonania polega na naklejaniu na powierzchnię zęba cienkich porcelanowych płatków. W ostateczności, w przypadku zębów bardzo zniszczonych, silnie przebarwionych lub martwych, w celu osiągnięcia wysokiego poziomu estetki, konieczne jest wykonanie koron pełnoceramicznych lub koron na bazie tlenku cyrkonu.

Również zęby stłoczone i pokrzywione nie są dla nas problemem. W takich przypadkach, w pierwszej kolejności, rozważamy możliwość leczenia aparatami ortodontycznymi, dla których dzięki osiągnięciom współczesnej ortodoncji, wbrew powszechnie panującym poglądom, nie ma obecnie żadnych ograniczeń wiekowych.